Nem tudom, hogy Te HR vezetőként hogy vagy vele, de én szeretném 20%-kal növelni a munkabírásomat, hatástöbbszörözni az eredményeimet.
Annak pedig kifejezetten örülnék cégvezetőként, ha a cégem teljesítménye nőne meg 20%-al. A legjobb, hogy van egy egyszerű megoldás, ami nem igényel rengeteg befektetett időt részedről! Felhasználhatod az idei évi keretet, hogy 2024-ben élvezd az eredményeket.
Tudom, hogy multifunkcionális vezetőként a karácsonyi party szervezése közben már a jövő éven jár az eszed!
A cég teljesítményét a cégen belüli csapat együttműködése határozza meg. Minél nagyobb az összetartás, minél összecsiszoltabbak az egyéni és csoportos célok és eredmények, minél szorosabb a kapcsolat a vezetőség és a dolgozók között, annál nagyobb sikert lehet elérni. Egyedül nem megy! Ezért olyan népszerűek a csapatmunkával és a részek egésszé kovácsolásával foglalkozó szakirodalmak és hanganyagok! Biztos vagyok benne, hogy Te is foglakoztál már DISC-el, MBTI -vel, vagy tesztelted a csapat tagjait valamilyen egyéb szerep felmérő teszttel és ismerős számodra Tuckman, Woodcock, Belbin vagy Bass és Ryterband neve.
A jelenlegi csoportdinamikai pillanatkép készítésének egyik hatékony eszköze a teljesítményértékelés, amit felkészült vezetőként -valószínűleg már elkezdtél szervezni 2024 elejére!
Azt mind tudjuk, hogy a jó teljesítményértékelési rendszer: transzparens, objektív, érthető, felkészült, következetes. De nem csupán ennyi, hanem egy lehetőség a fejlődésre. Hiszen minden folyamat alapvető kiindulási pontja a jelen helyzet megértése és elfogadása, majd a cselekvési terv elkészítése ez alapján.
Igen, de milyen kereted és lehetőségeid vannak a fejlesztésre? Hogyan tudsz feloldani egy bizalmi viszony hiányt az ügyvezető és egy pénzügyi részlegvezető között?
- Kommunikációs tréningen vesznek részt a csapattagok?
- Mediátorként működsz közre?
- Konfliktuskezelő tréningre irányítod a résztvevőket, vagy egy kézikönyvet/eljárás rendet készítesz ilyen esetre?
Van egy olyan eszköz, amely alapvető fontosságú elemet segít feltárni bármilyen munkahelyi kapcsolatban, ez pedig a motiváció!
A motivációs térkép elemzés ebben is segít!
-Munkatárs megtartó eszköz
-Személyre szabottan növeli a munkavégzés hatékonyságát
-Fejleszti a munkakultúrát, csapatmunkát
-Felfedi a motiváció alapját, utat mutat a teljesítmény növelésére
-Csökkenti a stresszt, emeli a jól-létet (igen, a Tiédet is! )
-Erősíti az önbizalmat, acélozza az önismeretet
A feleket a saját motivációik mentén segítve közelebb egymáshoz nő mindkét fél elégedettsége és egymás motivációt megértve az együttműködési hajlandósága is, ami később a bizalmi szint növekedését is magával hozza.
Cselekedj most és készülj fel arra a kérdésre, amit 2024-ben sokszor fogsz hallani: “Hogyan csináltad? “
A következő szakmai blogbejegyzésemben elárulom azt a képletet, ami megmutatja, hogyan fog alakulni egy sikeres cég eredménye és milyen tényezők játszanak szerepet benne!
Szeretettel,
Zsóka